Про проект

Привіт! А ви знали, що у Полтавській області є піраміди? А про те, що на Тернопільщині знаходиться найдовша у світі гіпсова печера? Завдяки нашому проекту дізнаєтеся! :)

Ми створили туристичний пішохідний та велосипедний маршрут Україною. Він пролягає через 10 областей від Ужгорода до Харкова та в буквальному і символічному сенсі об'єднує Західну та Східну частини нашої з вами Батьківщини.

Як усе починалося?

У 2011 році автор проекту Анатолій Циркун подолав всесвітньо відомий Шлях Пілігримів в Іспанії -  El Camino de Santiago. Цим шляхом уже понад півстоліття подорожують мандрівники з усього світу. Анатолій був у дорозі 11 днів і пройшов пішки близько 300 км. Це була неймовірна подорож, що змінила його подальше життя!

Надихнувшись і перейнявши міжнародний досвід, ми вирішили розробити унікальний туристичний шлях через всю Україну, який би інтегрувався в європейську мережу маршрутів. 

Під час розробки концепту проекту ми стикнулися із двома проблемами:

1. Туристична Україна, на жаль, поки залишається незвіданою не тільки для іноземців, але й для самих українців.

2. Україна відома світові здебільшого через Революцію Гідності та низку трагічних подій, що нині відбуваються на Сході.

Наш проект вирішуватиме ці дві проблеми водночас. Саме зараз треба розпочати активну роботу над розвитком внутрішнього туризму та створенням іміджу України як цікавої, різноманітної, туристично привабливої країни.

Досить шукати вражень в далеких світах і витрачати на це шалені гроші. Команда «Вишиваного Шляху» запевняє вас, що в Україні є на що подивитися! Ми маємо надзвичайний туристичний потенціал: гори і моря, палаци і фортеці, дивовижні місця. Проблема в тому, що мало хто про них знає і дбає. Наш проект - спосіб відкрити Україну усьому світові.

На початку травня 2016 ми зібрали 50 000 грн на Спільнокошті ( https://biggggidea.com/project/ornament_way/) на створення веб-сайту проекту. Зараз ви маєте можливість його переглядати :)

На сайті створеному компанією Runsite можна подивитися детальний маршрут "Вишиваний Шлях" (весь або його частину) і знайти інформацію про всю необхідну туристичну інфраструктуру на Шляху – місця ночівлі та харчування, банкомати, велосервіси та понад 500 туристичних пам’яток.

Сайт є інтерактивним: можна додавати коментарі, завантажувати фотографії, створювати власний профіль та додавати свої маршрути, завантажувати обєкти, ділитися ними з друзями. Реєструватись можна через соціальні мережі.

Віримо, що наш сайт стане "соціальною мережею для мандрівників", туристичним порталом, завдяки якому кожен охочий зможе спланувати свій пішохідний або вело-похід будь-якої довжини і складності та відкрити для себе красу України!

Офіційне відкриття проекту відбулося у червні 2016 року. Ми організували грандіозний велопробіг Вишиваним Шляхом, який надалі плануємо проводити щорічно. Відбувалося це так: із Ужгорода і Харкова паралельно виїхали дві групи велосипедистів і рухалися по маршруту назустріч одна одній. Протягом 18 днів вони їхали повз мальовничі місця України, відкривали для себе цікавин ки маршруту та були першими, хто офіційно випробував Вишиваний Шлях (принаймні, його половину).

До велоперегонів долучалися усі охочі на різних відрізках маршруту. Наприкінці мандрівки дві групи зустрілися в Києві, символічно об’єднавши Захід і Схід.
Про деталі перебігу цієї шаленої Всеукраїнської велопригоди ви можете почитати на наших сторінках у соцмережах :)

А з липня по жовтень 2016 року тривала безпрецедентна пішохідна експедиція #PROSTOBOSO. Двоє шалених мандрівників Юрій Регліс та Іван Онисько пройшли наш маршрут від Ужгорода до Харкова пішки! Більше того, вони мандрували без грошей, речей та... взуття! Про їх пригоди можна почитати тут: https://www.facebook.com/prostoboso/?fref=ts

А в червні 2017 року стартує неймовірний тритижневий Тур Вишиваним Шлях для чотирьох тревел-блогерів, які щодня ділитимуться своїми пригодами із вами на нашому сайті у розділі "Блоги", а також на наших сторінках в соцмережах:

FB: www.facebook.com/VyshyvaniyShlyakh

Instagram: www.instagram.com/ornament.way

YouTube: www.youtube.com/channel/UCmbN2Go8bEs-qewcc0MQoAg


Якщо ви любите мандри та Україну так само палко, як і ми, приєднуйтесь до дружної команди Волонтерів ГО "Вишиваний Шлях"! Для цього, будь ласка, заповніть анкету за посиланням:  http://bit.ly/2mORFP9

 

 

«Вишиваний Шлях» – проект соціальний і неприбутковий. Для його якісної та безперервної роботи нам потрібна ваша фінансова підтримка. Будемо вдячні кожному за внесок у розбудову туристичної України. Долучайтесь!