Іра Околович Опубліковано: 22 жовтня 2016

Краса природи: національні парки на Вишиваному Шляху

           Серед цікавих природних об’єктів, які знаходяться на Вишиваному шляху, є і національні природні парки. Сьогодні в Україні налічується майже 50 таких парків, які створені з метою збереження унікальних ландшафтних чи геологічних умов, рідкісних видів рослин та тварин, і, крім цього, відкриті для відвідувачів. На жаль, культура та традиції відвідування національних природних парків в Україні не дуже розвинені, хоча це, напевно, найкращі місця для спілкування з природою, проведення фотозйомок чи активного відпочинку.

            Отже, здійснивши подорож Вишиваним шляхом, ви зможете відвідати одні з наймальовничіших національних природних парків України:

            Національний природний парк «Сколівські Бескиди»

            Національний природний парк охороняє унікальну природу північно-східної частини Українських Карпат та розташований на території Львівської області. Гірський масив Сколівські Бескиди розташований між річками Стрий, Опір і Мізунка. Тут збереглися чисті букові ліси природного походження, а також смерекові і ялицеві ліси, вік дерев яких - понад 100 років. У них водяться олені, козулі, кабани, вовки, ведмеді, борсуки, горностаї, рисі та ін. На території парку розташовані такі відомі пам'ятки природи, як водоспади Кам'янка і Гуркало. В парку організовують кінні прогулянки, є багато екологічних стежок, у відведених місцях дозволено розбивати намети і розводити вогнища.

            Національний природний парк  «Північне Поділля»

            Територія парку знаходиться в межах Львівської області. Окрасою парку є райони гір Гологори та Вороняки, приваблюють також райони витоків однієї з найбільших річок України – Західного Бугу. Особливою цінністю є співіснування рослин різного походження: західно-європейського, середземноморського, азійського та північного. Різноманіття флори природного парку налічує майже третину всіх видів рослин в Україні.

            Національний природний парк  «Кременецькі гори»

            Цей парк, який знаходиться на території Тернопільської області, входить до числа найкрасивіших національних парків в Україні. Кліматичні умови сприяють розвитку багатого і різноманітного рослинного і тваринного світу. На території національного парку "Кременецькі гори" розташовані відомі історичні пам'ятки, зокрема пам'ятки сакральної архітектури, широковідомі місця паломництва. Тут прокладено ряд екологічних стежок та еколого-туристичних маршрутів, а також, що дуже важливо, організовані спеціальні велосипедні маршрути. Крім цього, територія парку є одним з найпопулярніших місць для парапланеризму в Україні.

            Національний природний парк  «Дермансько-Острозький»

            Парк створений в 2009 році на території Рівненської області. Він розташований в заплаві річки Збитинка, що протікає між мальовничими пагорбами Волинської та Подільської височин. Завдяки своєму географічному положенню територія національного парку виявилась на перетині кордонів різних фізико-географічних областей, що зумовлює різноманіття ландшафтів та багатство рослинного та тваринного світу.

            Національний природний парк  «Мале Полісся»

            Парк розташований на території Ізяславського та Славутського районів Хмельницької області. На території парку добре збереженні рослинність і фауністичні комплекси, висока залісненість, мальовнича заплава річки Горинь, унікальні мальовничі озера та болота різних типів сприяють комфортному відпочинку.

            Білоозерський національний природний парк

            Білоозерський національний природний парк розташований в межах Київської області та Черкаської областей. На жаль, в останні роки цей парк відомий перш за все як місце для розваг певних українських скандальних можновладців. Однак сьогодні територія парку відкрита для відвідування та відпочинку. Хоч і трохи в занедбану стані, все ж парк має унікальну природу, багатий рослинний та тваринний світ.

            Слобожанський національний природний парк

            Молодий та, на жаль, маловідомий національний природний парк розташований в долині р. Мерла на території Краснокутського району Харківської області. Парк об’єднує у собі природні особливості двох зон - Полісся і Лісостепу. Візитною карткою Слобожанського парку є реліктові озера, невеликі болота і торфовища, які є абсолютно унікальними для цієї місцевості.

            Подорожуй з Вишиваним шляхом та відкривай для себе Україну! :)