Христина Жук Опубліковано: 20 червня 2017

Тур Вишиваним Шляхом. Схід. День 13: м. Лубни

13ий день ми розпочали з поїздки на малу Батьківщину легендарного письменника Василя Симоненка у село Біївці. Саме тут знаходиться хатина, в якій народився і провів юнацькі роки поет. Якщо ви хочете. щоб вам відкрили хату, аби подивитись, де жив Симоненко, ось контакти: Хата-музей Симоненка, Лідія Iванiвна 050 522 5962, вхід, до речі безкоштовний, але на такий музей хотілося залишити пожертву.

Потім ми поїхали в школу, де навчався Симоненко, в село Тарандинці, де і знаходиться його музей; тут же вручають і літературну премію його імені. Що круто, то це те, що можна послухати його справжній голос (!), записи люб'язно передали його друзі.

Вхід безкоштовний, контактна особа - Свiтлана Борисiвна, +380 95 176 5620.

Далі наш тур по селам Лубенщини завів нас до Калайденців. В Калайденцях ми першим ділом відвідали унікальну сільську школу імені генерал-майора Ф. Д. Рубцова. Це сучасний освітній навчальний заклад, у якому комфортно вчитися, працювати, відпочивати. Основне завдання, яке ставить педагогічний колектив - дати дитині якісну й усебічну освіту, зростити в ній добро, любов, натхненність.

Приміщення школи, яке було рідним багатьом педагогам і випускникам, застаріло. У часи комп’ютерних технологій у школі не вистачало класних кімнат, не було спортивної та актової зали, бібліотеки. Для ознайомленням із станом справ дирекцією школи було запрошено обласне керівництво. Управління капітального будівництва замовило в Укрміськбуді м. Полтави проектну документацію, яка виготовлялася протягом чотирьох років і була викуплена колгоспом «Більшовик» на чолі з Китайгорою О. І. У 1992 році розпочато будівництво школи генеральним підрядником ПМК-4. Та, на жаль, з 1994 і до кінця 90-х років через відсутність фінансування будівельні роботи призупинилися. 2000 року до школи завітав голова обласної ради Полієвець О. В., який пообіцяв докласти всіх зусиль, щоб добудувати приміщення. І закипіла робота. Але можливості обласної ради в умовах фінансової скрути виявилися обмеженими. Тому на завершальному етапі будівництва восени 2001 року за дорученням Президента України Л.Д. Кучми ВАТ «Укрнафта» виділила кошти в сумі більше 2,5 мільйона гривень на добудову школи. Завдяки цілеспрямованості нинішнього директора школи Мисника Сергія Івановича, його компетентності, досвідченості, наполегливості, а головне любові до дітей, 19 грудня 2001 року у центрі села гостинно відкрила для дітей двері красуня-школа, яка визнана однією з кращих в області.

Я спитала директора, що його так мотивує піднімати школу. На що він відповів, що колись школярі спитали його, коли вони нарешті зможуть навчатись у нормальній школі, і він їм пообіцяв зробити нормальну європейську школу і дотримав свого слова. Більше того, ще власними силами на території школи створив музей історії села. Я надзвичайно вражена цілеспрямованістю цієї людини. Оббивав багато порогів, і люди питали його, скільки ж можна? Але він каже, що  старається не для себе, а для діток.

Також ми мали змогу залишити відгук у книзі відгуків почесних гостей, на першій сторінці якої свій відгук залишив Л.М. Кучма!

Ось контакти, якщо раптом захочете в музей: Bipa Григорiвна Мисник 066 624 8170

Після школи відправились на майстер-клас з виготовлення очіпків від народної майстрині Наталії Галич.

Я не втрималась і придбала плахту, там нас нагодували як завжди на Полтавщині - досхочу.

Опісля в нас відбулась екскурсія «Майн лібен штетле Лубни» Вулиці міста – хесед «Шахар» Знайомство з єврейськими Лубнами кінця ХІХ – початку ХХ століття, з історією, традиціями, кухнею єврейського народу. Організовували екскурсію ГО "Предки" і єврейський центр.

Потім ми відправились на чаювання. Дивились старий єврейський фільм, розповідали про наш проект, спілкувались з місцевою єврейською громадою.

Опісля на нас чекала вечірня екскурсія будівлею колишнього Лубенського жіночого єпархіального училища. Тут ми зустріли справжніх привидів. Взагалі хочеться розповісти, що дівчата тут проводять вечірню екскурсію в підвалі, з привидами, свічками і ще всякою загадковою романтикою. Якщо вам таке цікаво, от контакти: 066 462 9607 - Тетяна, 050 902 3864 - Валентина.

Тут ми і заховали ще один сертифікат на подорож Вишиваним Шляхом!

Повернувшись додому, наші координатори влаштували міні-вечірку у садибі Сафронових. Попрощавшись, ми пішли дивитись кольорові сни і готуватись до поїздки у місто Че ))

 

*** Тур Вишиваним Шляхом - це дивовижна подорож найкрутішими місцями маршруту "Вишиваний Шлях", яку здійснюють четверо популярних українських  мандрівників протягом 5-28 червня 2017 року. 

Мета заходу – розкрити туристичний потенціал, різноманітність і красу України, символічно об'єднати західні та східні регіони, сприяти розвитку сільських територій, популяризувати активний відпочинок та здоровий спосіб життя. Детальніше про захід тут.

Проект реалізований за підтримки генеральних партнерів:

Baker Tilly - незалежна українська компанія, що надає послуги в сфері аудиту, бізнес консультування, незалежної оцінки, бухгалтерського та управлінського обліку; одна з лідерів на національному ринку, незалежний член міжнародної мережі Baker Tilly International.

SoilCares - компанія, що пропонує продукти та послуги для швидкого, надійного та доступного аналізу ґрунту на місці та збалансування його родючості.

 

 

Коментарі

Ще ніхто не коментував