Христина Жук Опубліковано: 23 червня 2017

Тур Вишиваним Шляхом. Схід. День 16: м. Умань

Приїхали ми до Умані з Легедзиного із самого ранку. Близько 20 км, ми їхали автобусом.

Нашу мандрівку містом ми розпочали з так званого Хасидського кварталу. Здалось, начебто ми перенеслись у Ізраїль! 

Усі вивіски, назви магазинів та реклама тут були на івриті, і навіть назви вулиць.

Далі ми відвідали синагогу, де і знаходиться тіло духовного лідера хамиддів цадика Раббі Нахмана з Брацлава.

Саме тому щороку в Умань приїздить понад 30 тис. паломників з різних країн світу. Вони традиційно гучно відзначають тут Новий рік. Хасиди вважають своїм обов'язком побувати хоча б раз у своєму житті на могилі цадика Нахмана.

Вони також вважають, що якщо вони зустрінуть Новий рік Рош Ха-Шана біля його могили, то наступний рік буде дуже щасливим для них. Хасидизм (перекладається як "праведність") - це якесь відгалуження іудаїзму. Засновником хасидизму, як не іронічно, вважають рабина Бешта, який жив у містечку Меджибіж на території теперішньої Хмельницької області. Він створив власне вчення, згідно з яким понад усе ставився релігійний екстаз, а не вірші Талмуда. Те, що неграмотний єврей може бути ближчим до бога, ніж найвправніший вчений, сподобалося населенню, і дуже швидко кількість хасидів стала перевищувати кількість класичних іудеїв. Хасидизм відкидав усі ритуали і навіть відвідування синагоги.

Коли хасиди приїжджають до Умані, то ціни на житло зростають і місцеве населення має змогу заробити копійку. Але далеко не всі радіють таким заробіткам, багато хто скаржиться на неохайність гостей, і ще ходять легенди буцімто вони приносять у жертву тварин і т. д.

Слухи ми чули різні, проте самі нічого не бачили )

Далі на чекав захоплюючий майстер клас з гончарства. Здається, додому повернусь справжньою народною майстринею.

Майстер-клас нам проводив ще зовсім молодий Дід Панас. Ми зліпили ще більше подарунків для наших близьких і рідних )

Далі ми відвідали поверхом вище картину галерею, деяких з авторів вдалось навіть зловити там.

Опісля нас чекала екскурсія підземеллями Василівського манастиря, від дуже крутого і харизматичного екскурсовода.

Єдине, про що хочеться попередити - це те, що під землею холодно тому тепло одягайтесь і насолоджуйтесь.

Після підземелля погнали на пресконференцію, де вже заморились на нас чекати уманські журналісти.

І наостанок ми не могли оминути туристичної родзинки міста Софіївського парку.

На честь уманського парку навіть називають планети (планета під номером 2259 з 1985 року офіційно носить назву «Софіївка»), йому присвячують твори (Станіслав Трембецький, поема «Zofiówka»). Про нього є що розповісти і є на що подивитися. Щорічно побачити це диво паркобудівництва приїжджає близько півмільйона людей.

Загальна площа Софіївського парку в Умані становить 179,2 га. Його прикрашають статуї стародавніх богів (Аполлона, Амура, купальниці-Венери), героїв (Паріса, Орфея) і філософів (Сократа, Гомера, Еврипіда, Аристотеля), мальовничі містки, альтанки, водойми. У «Софіївці» є і Єлисейські поля, і Партерний амфітеатр, і багато іншого. У парку можна побачити багато чудасій, наприклад, Фонтан Змія - найкрасивіший і оригінальний з усіх софіївський фонтанів. Він влаштований посеред Нижнього озера. Стовп води заввишки до 20 метрів виривається з широко розкритою пащі гігантської змії. Воістину незабутнє видовище!

Зупинились на ночівлю в готельно-ресторанному комплексі "Колиба" який знаходиться біля лісу, і все зроблено з дерева. Нам тут подобається. А завтра вже на нас чекають Буки.

 

*** Тур Вишиваним Шляхом - це дивовижна подорож найкрутішими місцями маршруту "Вишиваний Шлях", яку здійснюють четверо популярних українських  мандрівників протягом 5-28 червня 2017 року. 

Мета заходу – розкрити туристичний потенціал, різноманітність і красу України, символічно об'єднати західні та східні регіони, сприяти розвитку сільських територій, популяризувати активний відпочинок та здоровий спосіб життя. Детальніше про захід тут.

Проект реалізований за підтримки генеральних партнерів:

Baker Tilly - незалежна українська компанія, що надає послуги в сфері аудиту, бізнес консультування, незалежної оцінки, бухгалтерського та управлінського обліку; одна з лідерів на національному ринку, незалежний член міжнародної мережі Baker Tilly International.

SoilCares - компанія, що пропонує продукти та послуги для швидкого, надійного та доступного аналізу ґрунту на місці та збалансування його родючості.

 

Коментарі

Ще ніхто не коментував