Христина Жук Опубліковано: 26 червня 2017

Тур Вишиваним Шляхом. Схід. День 19: Канів

Перш за все я прокинулась з думкою, що я вдячна Богу за те, що мене вночі не з'їли бджоли. Бо я всю ніч боялась, що провалюсь у вулик, чи зроблю щось таке, що розізлить бджіл і вони мене з'їдять. Все було супер, більше того така процедура дуже корисна для здоров'я.

Ось так це виглядає: ви в прямому сенсі ночуєте на вулику. Всім рекомендую - незабутні відчуття гарантовані!

Всі знають Канів через те, що тут на Чернечій горі похований Тарас Шевченко. Ось сюди ми і відправились - на Тарасову гору.

Краєвиди тут неймовірні. І взагалі це сакральне місце для кожного українця. Сюди з'їжджаються з усіх усюд щоб принести квіти кобзарю.

Спочатку ми відвідали Тарасову Світлицю.

Вперше така хата на народні кошти була збудована на Тарасовій горі у 1884 році одночасно із завершенням впорядкування Шевченкової могили, коли 1-го серпня на ній був встановлений чавунний пам`ятник-хрест, виготовлений на заводі Термена в місті Київ.

Кожний, хто заходить до Тарасової світлиці, обов`язково піднімається по доріжці трохи вище хатини і в глибокій шанобі схиляє голову біля місця вічного спочинку вірного охоронця Шевченкової могили Івана Олексійовича Ядловського.

Далі ми відправились до самого музею. Зразу, що помітили, то це, що є вхід спеціально облаштований для людей з обмеженими можливостями.

Вартість вхідного квитка 20 грн. Вартість екскурсії 200 грн - українською, англійською, німецькою, французькою та іншими мовами. Дуже рекомендую взяти екскурсію, щоб експонати заговорили з вами та розповіли свою історію.

Шевченківський національний заповідник у Каневі є найдавнішим історико-культурним заповідником в Україні і першим із закладів гуманітарної сфери, удостоєних статусу національного.

Шевченківський національний заповідник відіграє помітну роль у культурному житті України, бере активну участь у наукових заходах і мистецьких акціях, міжнародних фестивалях, організації пленерів, виставок, конференцій. Важливе місце у його діяльності відведено охороні об'єктів культурної спадщини, впровадженню нових екскурсійно­-туристичних маршрутів, поповненню музейної колекції, яка нараховує нині понад тридцять тисяч унікальних пам'яток, окрасою яких є меморіальні речі та офорти Тараса Шевченка, рідкісні видання його творів, високохудожні твори українських та зарубіжних митців, шедеври народної художньої творчості, цінні архівні документи, фото- і кіноматеріали, аудіо- та відеозаписи знаменитих бандуристів і кобзарів.

Цей рушник вишила сама Леся Українка для Тараса Шевченка.

Також музей має шикарну конференц-залу з можливістю сурдоперекладу. Тут і вручають Шевченківську премію. Є можливість оренди зали під конкретні події.

Після музею відвідали козацьку церкву, де, за переказами, похований Іван Підкова.

Далі ми відправились у музей прикладного мистецтва. Познайомились з творами місцевих майстрів. Особливо сподобалась колекція народного одягу.

Далі відвідали Успенський собор. Як засвідчує літопис, в 1144 році, 9 червня, у Каневі було закладено церкву "Каневская святаго Георгия, великимъ княземъ Всеволодомъ Ольговичемъ". Складаючи "Историческое описание Киевской губернии” у 1852 році, І.Фундуклей записав легенду, що передавалась із покоління в покоління серед місцевого населення відносно побудови Канівської церкви. Легенда говорить, що в давні часи дві церкви, невідомо ким обудовані, пливли з Царгорода по Дніпру і одна з них зупинилася в Каневі, а інша – в Києві.

Мені церква чимось нагадує Кирилівську церкву.

 

*** Тур Вишиваним Шляхом - це дивовижна подорож найкрутішими місцями маршруту "Вишиваний Шлях", яку здійснюють четверо популярних українських  мандрівників протягом 5-28 червня 2017 року. 

Мета заходу – розкрити туристичний потенціал, різноманітність і красу України, символічно об'єднати західні та східні регіони, сприяти розвитку сільських територій, популяризувати активний відпочинок та здоровий спосіб життя. Детальніше про захід тут.

Проект реалізований за підтримки генеральних партнерів:

Baker Tilly - незалежна українська компанія, що надає послуги в сфері аудиту, бізнес консультування, незалежної оцінки, бухгалтерського та управлінського обліку; одна з лідерів на національному ринку, незалежний член міжнародної мережі Baker Tilly International.

SoilCares - компанія, що пропонує продукти та послуги для швидкого, надійного та доступного аналізу ґрунту на місці та збалансування його родючості.

Коментарі

Ще ніхто не коментував