Христина Жук Опубліковано: 13 червня 2017

Тур Вишиваним Шляхом. Схід. День 7: с. Диканька - с. Чернечий Яр - с. Великі Будища - с. Веселівка - С. Михайлівка - хутір Проні

Ночували ми в чарівній музей-садибі "Лялина світлиця". Як ж гарно там виспались! По-перше, ні звуку не чути, по-друге, темрява безпросвітна, по-третє, прокидатися під співи пташок та спостерігати сотні предметів української культури - безцінно.

А ще ночувати на справжній перині, на справжній пічці, такого досвіду у мене ще не було. Якщо вам таке теж подобається, завітайте сюди на фестиваль борщу у серпні та ночуйте у самобутній хаті 19-го століття)

Сніданок у нас розпочався не з кави, а зі смачнющого «ЇDLO», незмінного друга у мандрівках. Швидко, смачно та здорово.

Наївшись каші, ми сховали в Опішні сертифікат на подорож нашим Вишиваним Шляхом. Ви його можете знайти навпроти садиби «Лялина Світлиця», в колесі від камазу:)

Далі ми відправились у оспівану ще Гоголем Диканьку. Знайомство наше розпочалось з екскурсії до Державного історико-краєзнавчого музею імені Гармаша. Ми взяли екскурсовода, і півтори години пролетіли, як Гоголева Солоха над селом - «вжух! і немає»)) Ми дізнались, що «Диканька» - від слів «Дикі кабани», і взагалі є ще така планета, названа на честь селища. Ага, саме так, сертифікат бачила на власні очі, фото додаю ))

Також дізнались, чому Пушкін писав про дуби Диканьки у своїх віршах, з ким крутив шури-мури тут, хто такі князі Кочубеї і яке велике значення вони мали в історії Російської імперії. Навіть дізнались про шалену історію одного радянського військового з Диканьки, який потім став вождем племені ірокезів у Канаді, і за мотивами якого знято фільм "Той, хто пройшов крізь вогонь". Одним словом, цікавезна екскурсія, беріть - не пожалкуєте.

Далі ми вирушили у Чернечий Яр, дивовижної краси місцина. Та не тільки я це помітила, а багато режисерів. Тому тут знімали культові фільми (якось і сама Софі Лорен бігала цими просторами, знімаючись для картини "Соняшники"!) і ще низка вітчизняних і зарубіжних картин були зняті саме тут, можливо, і ви щось впізнаєте ?)

Далі нас чекала не менш захоплива і дуже оригінальна екскурсія в оригінальному Музеї українського весілля, що знаходиться у селі Великі Будища. Оригінальність в тому, що кожен відвідувач є учасником весільного обряду і виконує свою певну роль. Надзвичайно інтерактивний музей: коли ти учасник, надзвичайно цікаво бути у вирі подій, ніби поринаєш у давнину. У мене дуже болів живіт від сміху, оскільки звичаї надзвичайно смішні, а ведуча дуже харизматична, тому було весело. І ще там був обряд справжнього викупу, перевіряли наречену на цноту за давнім звичаєм, пили справжню самогонку і співали пісень. Одним словом, емоцій море. Тепер я точно знаю, в якому стилі планувати собі весілля.

Щоб зорієнтуватись по цінам:

  • Дорослий квиток - 5 грн
  • Дитячий - 3 грн
  • Обряд з їх артистами до 20 чол – 250 грн
  • До 30 чол – 350 грн
  • 40 і більше - 450 грн
  • Просто обряд з туристами до 10 чол - 50 грн
  • Більше 10 чол - 100 грн.

З корабля на бал, ми поїхали у "Веселу садибу", що у селі Веселівці. Там господар нам провів дегустацію питних медів різних видів, найбільше мені сподобався митний живий мед, одним словом після цих медів, я зрозуміла чому ця садиба весела, плюс бо там дуже веселі господарі. Питний мед нагадав мені медовуху, лише вміст алкоголю, на мою думку, там менший, цей напій господар робить сам.

Також в садибі проводяться різноманітні майстер-класи, зокрема з виготовлення ляльки-мотанки та глиняних виробів. Також хочеться відзначити, що авторитетний booking.com постави садибі надзвичайно високий рейтинг - 9.8 з 10 балів. Бо є за що, на території знайдете ще і лазню, і готель, і сад, і шинок та музей і навіть можете повалятись на сіні, дивлячись на зіроньки.

Далі ми відправились до кінно-спортивного табору "Вітер змін" у село Михайлівка. Дитячий табір цікавий тим, що тут дітей навчають кататись і робити трюки на конях, також сплавлятись по річці, стріляти з луку та ще багато активностей. Я також мала можливість покататись на коні і на фірі. Я скажу, що це дуже круто, коні дуже дружелюбні, відчула себе Жанною Д’Арк, коли на ньому їхала вздовж Ворскли і споглядала, як сонце сідає за обрій. Вік "дітей" - від 10 до 22 років, за 10 днів вартість табору -  5 000 грн.

На вечерю ми поїхали до розважального історико-культурного комплексу "Шинок" що у селі Проні. Тут величезна територія, і за символічну ціну в 50 грн тут можна ставити кемпінг.

Природа дуже гарна, сам комплекс надзвичайно цікавий, тут є свої музиканти і актори, які проводять сцени з гоголівських творів. Тут все покрито містикою давнього українського села.

Тут і болото, і Баба Яга, і чорт, і картини, і коні, і звірі всякі. Коротше, поки Полтавщина дуже тішить:)

 

*** Тур Вишиваним Шляхом - це дивовижна подорож найкрутішими місцями маршруту "Вишиваний Шлях", яку здійснюють четверо популярних українських  мандрівників протягом 5-28 червня 2017 року. 

Мета заходу – розкрити туристичний потенціал, різноманітність і красу України, символічно об'єднати західні та східні регіони, сприяти розвитку сільських територій, популяризувати активний відпочинок та здоровий спосіб життя. Детальніше про захід тут.

Проект реалізований за підтримки генеральних партнерів:

Baker Tilly - незалежна українська компанія, що надає послуги в сфері аудиту, бізнес консультування, незалежної оцінки, бухгалтерського та управлінського обліку; одна з лідерів на національному ринку, незалежний член міжнародної мережі Baker Tilly International.

SoilCares - компанія, що пропонує продукти та послуги для швидкого, надійного та доступного аналізу ґрунту на місці та збалансування його родючості.

Коментарі

Ще ніхто не коментував