Христина Жук Опубліковано: 13 червня 2017

Тур Вишиваним Шляхом. Схід. День 8: с. Диканька - м. Полтава

Розкажу вам про наш восьмий день! Він почався з Диканьки. Провели ніч ми в шикарній садибі "У Солохи". Тут чудові комфортабельні номери. Господарі пропонують екскурсії екологічними стежками гоголівського краю, харчування з власного городу, організацію пікніків. Ви буде вражені гостинністю, як були враженні і ми.

Опісля в нас була міні-екскурсія по центру селища. Ще більше інформації дізнались про безсмертні твори О. Пушкіна, М. Гоголя, мистецький талант М. Башкирцевої та про чудовий і величний палац князів Кочубеїв.

Далі ми відвідали Регіональний ландшафтний парк "Диканський", до речі, перший на Лівобережній Україні! До складу парку входять дуже цікаві об'єкти, на котрих і хотілося б зупинитись.

Перше, що кидається в очі, - це бузковий гай, в кар'єрі якого раніше брали глину для цегельного заводу «Кочубей»; там було насаджено близько 100 видів бузку. Навесні тут проходить фестиваль. Коли все цвіте, можу уявити, яка краса тут буяє.

Дуже цікава пам'ятка  - це кількасотлітні "Кочубеївські дуби"- чотири здорованя віком 600-800 років, висотою 22 метри. За легендою біля цих дубів юна Мотря Кочубей зустрічалась із Мазепою, який був старший від неї на 50 років!

Також хочеться розповісти про чудову ініціативу "Покажи дуб онуку". Справа в тому, що насправді ці дуби потребують охорони, і мінімум, що потрібно зробити, то це огородити їх, щоб люди не витоптували коріння. Тому якщо ви зробите переказ 100 грн., ваше ім'я буде викарбуване на дерев'яному заборі, а щасливий дуб і ваші щасливі онуки будуть вам вдячні! Подзвонити щодо деталей можна і потрібно сюди: 053 519 17 50.

Історичним символом Диканьки є тріумфальна арка, збудована у 1820 р. на пам'ять  приїзду імператора Олександра І, проте чи він приїжджав насправді, ніхто і не знає.

Це єдина в Україні пам'ятка, що увінчує перемогу над французами. Також вражає своєю історією і Миколаївська церква, збудована на місці, де двічі з'являвся образ Миколи Чудотворця. Ззовні вона чимось нагадує арабську мечеть.

Можливо, архітектор хотів догодити Кочубеям, які були замовниками татарського роду. Цікава вона також тим, що тут вперше застосована так звана система подвійного купола. Поряд із церквою знаходиться і дзвіниця, побудована за проектом Луїджі Руска. Під церквою знаходиться родинне склепіння Кочубеїв, куди можна також пройти.

Особливої уваги також заслуговує Троїцька церква, що розташована в історичному центрі селища. Ця церква найтісніше пов'язана з творчістю Гоголя, він її і змалював у "Вечорах на хуторі біля Диканьки".

Далі ми відправилися до ресторанного комплексу "Кочубеївська садиба", де мали справжнє театралізоване шоу, із танцями, піснями та гоголівськими мотивами. Було дуже весело ))

Після цього у нас була прес-конференція та зустріч із місцевою громадою. Ми були дуже раді поспілкуватись із такими приємними і гостинними людьми.

Далі поїхали автостопом до Полтави, де нас вже чекала місцева координаторка Яніна. Вона, до речі, викладач Полтавського університету економіки і торгівлі! Дякуємо йому дуже, що відпустив Яніну з роботи, аби вона мала змогу показати нам Полтаву))

У Полтаві ми також мали чудову ознайомчу екскурсію від пана Артура та туристичного клубу InGreen. Якщо хочете цікавезну екскурсію Полтавою - вам однозначно до них!

А після цього ми зморені повернулись додому готуватись до наступного дня ))

 

*** Тур Вишиваним Шляхом - це дивовижна подорож найкрутішими місцями маршруту "Вишиваний Шлях", яку здійснюють четверо популярних українських  мандрівників протягом 5-28 червня 2017 року. 

Мета заходу – розкрити туристичний потенціал, різноманітність і красу України, символічно об'єднати західні та східні регіони, сприяти розвитку сільських територій, популяризувати активний відпочинок та здоровий спосіб життя. Детальніше про захід тут.

Проект реалізований за підтримки генеральних партнерів:

Baker Tilly - незалежна українська компанія, що надає послуги в сфері аудиту, бізнес консультування, незалежної оцінки, бухгалтерського та управлінського обліку; одна з лідерів на національному ринку, незалежний член міжнародної мережі Baker Tilly International.

SoilCares - компанія, що пропонує продукти та послуги для швидкого, надійного та доступного аналізу ґрунту на місці та збалансування його родючості.

Коментарі

Ще ніхто не коментував