Hristina Опубліковано: 06 червня 2017

Тур Вишиваним Шляхом. Схід. День 1: Слов'янськ - Святогірськ

Слов'янськ нас зустрів яскравим сонцем і новеньким вокзалом. Далі відбулась прес-конференція, де ми перевіряли, наскільки мобільні місцеві жителі. Зрозуміли, що на Донеччині, чесно кажучи, мало хто подорожує. І самі міщани розуміють, що це погано: внаслідок цього народжуються і закріплюються стереотипи про інші регіони. Причини в кожного різні: брак грошей або часу, але основне - це страх покинути свій улюблений диванчик та зону комфорту.

То ми поговорили з громадськістю про мандри. І самі вирушили в мандрівку до Святогірська. Добрались зі Слов'янська маршруткою - вартість 35 грн, їхали десь 20 хв. Святогірськ - крутецький курорт, на території якого є монастир. Для того, щоб потрапити на територію монастиря, потрібно мати відповідний вигляд (мене туди не впустили), тому якщо зберетесь, одягніть довгу спідницю і хустину. Також на території монастиря є зоопарк… кхе-кхе, це мене трохи здивувало. Для чого екзотичні тварини паряться в клітках в монастирі?

Не зважаючи на це монастир чудовий: ніжно-блакитний колір стін височіє на білій мармуровій скелі, а зверху виблискують золоті куполи, відбиваючись у дзеркальній річці. Ми піднялися на самий вершечок гори поруч з монастирем, піднімались вгору до години, на вершині поніжились у квітковому полі. По ньому, до речі, чомусь не можна ходити, і злі дяді нас насварили. Ми ще трохи подивували їх літаючих дроном і спустились вниз кататись на катамарані. Як будете тут, не впустіть цієї можливості, розслабон ще той і водичка шикарна, уже можна плавати.

Також на горі спробували бабусин трохи скислий чай каркаде і варення з шишок (з тих, що ростуть на деревах, дивіться фото).  

По поверненню в Слов'янськ я вперше в житті каталась на гіроскутері. Рібята, це афігенно! Спочатку страшно, а потім я вже розсікала по місцевому парку як має бути. Дуже рекомендую спробувати, особливо тим, хто любить сноубордінг і усілякі технічні премудрості пересування))

Ще ми поспілкувались з місцевими жителями Донеччини: чого вони прагнуть та як себе почувають. В більшості люди просто хочуть миру та спокою. Наш друг відвіз нас до колишньої лікарні, яка була на лінії вогню. Це реально страшне видовище, мені аж плакати захотілось від усвідомлення того, що тут людям довелось пережити.

Після того, як з лікарні поїхали до хоста на вечірнє барбекю, в мене було дуже дивне відчуття, як це все поєднувати в своїй голові: сумне минуле Слов’янська та теперішній спокій і радість цього міста.

Під кінець дня, коли я вже знала, де найсмачніша в місті шаурма, мені здалось, що я місцева жителька, і я в себе вдома, бо дім - це там, де затишно і тепло. Люди Слов’янська саме так нас і зустріли.

 

*** Тур Вишиваним Шляхом - це дивовижна подорож найкрутішими місцями маршруту "Вишиваний Шлях", яку здійснюють четверо популярних українських  мандрівників протягом 5-28 червня 2017 року. Мета заходу – розкрити туристичний потенціал, різноманітність і красу України, символічно об'єднати західні та східні регіони, сприяти розвитку сільських територій, популяризувати активний відпочинок та здоровий спосіб життя. Детальніше про захід тут.

Проект реалізований за підтримки генеральних партнерів:

Baker Tilly - незалежна українська компанія, що надає послуги в сфері аудиту, бізнес консультування, незалежної оцінки, бухгалтерського та управлінського обліку; одна з лідерів на національному ринку, незалежний член міжнародної мережі Baker Tilly International.

SoilCares - компанія, що пропонує продукти та послуги для швидкого, надійного та доступного аналізу ґрунту на місці та збалансування його родючості.

Comments

No comments available