Hristina Опубліковано: 15 червня 2017

Тур Вишиваним Шляхом. Схід. День 10: c. Великі Сорочинці

Ми прокинулись о 4 ранку, оскільки з Полтави наступний автобус виїжджав аж о 14.00, а так довго чекати ми не могли. Їхати з Полтави до села Великі Сорочинці близько 2-х годин, вартість квитка біля 60 грн, дорога була гарна, то ми ще і поспали трохи в автобусі.

На автовокзалі нас чекали наші локальні координатори Наталя і Рома. Відразу нагодували смачнезним сніданком та порцією історій про селище. Наталя, до речі, вже 2ий рік поспіль приймає гостей на Вишиваному Шляху.

Далі ми поселилися в гостинному "Хуторі Гоголя" в справжній українській мазанці - я вирішила ночувати сьогодні на печі. Тут гарний двір з шикарними краєвидами на річку Псел.

Далі нас чекала мандрівка до Полтавського осередку «Української Академії Лідерства». Тут навчаються діти від 16 до 20 років, протягом 10 місяців, багато подорожують, роблять соціальні і бізнес проекти, всебічно розвиваються, щоб стати лідерами України. Ми були щиро раді поспілкуватись з такою активною молоддю.

Опісля в нас була ознайомча екскурсія селищем. Згадується Краснопіль (стара назва Великих Сорочинців) ще з 1660 років, тому має довгу історію.

Тут було багато маєтків козацької старшини. Також маєток тут мав Гетьман Лівобережної України Данило Апостол.

У 1734 р. на його замовлення була збудована Спасо-Преображенська церква, яка на даний момент має найвищий в Україні дерев'яний іконостас, він у висоту сягає 7 метрів!

1809 року у будинку лікаря М. Я. Трохимовського народився відомий прозаїк та драматург Микола Гоголь. 22 березня (3 квітня) 1809 він був охрещений у Спасо-Преображенській церкві.

Хрещеним батьком був полковник М. М. Трохимовський, син лікаря М. Я. Трохимовського, що приймав пологи у матері Гоголя. На тому місці, де народився письменник, зараз знаходиться музей його імені, куди я і завітала.

Зберігає музей близько 4 тис. експонатів: особисті речі М. Гоголя, малюнки, вірші, перші видання творів, фотокопії рукописів, світлини, роботи художників І. Рєпіна, П. Коровіна, І. Крамського, К. Трутовського, В. Маковського, Кукриніксів, М. Дерегуса та майстрів народної творчості.

Далі ми відвідали місце славнозвісного Сорочинського ярмарку, який відбувається щороку останньої суботи та неділі серпня. З 1999 року він за Указом Президента отримав статус загальнонаціонального заходу. Обов'язково приїжджайте - тут і концерти, і майстер-класи, і цікаві вироби народних майстрів.

Взагалі по селищу - дуже гарні забори та хатинки, дуже затишно і спокійно. А ще ми у Великих Сорочинцях заховали… сертифікат на подорож Вишиваним Шляхом! Шукайте його біля пам'ятника Данилу Апостолу ;)

 

*** Тур Вишиваним Шляхом - це дивовижна подорож найкрутішими місцями маршруту "Вишиваний Шлях", яку здійснюють четверо популярних українських  мандрівників протягом 5-28 червня 2017 року. Мета заходу – розкрити туристичний потенціал, різноманітність і красу України, символічно об'єднати західні та східні регіони, сприяти розвитку сільських територій, популяризувати активний відпочинок та здоровий спосіб життя. Детальніше про захід тут.

Проект реалізований за підтримки генеральних партнерів:

Baker Tilly - незалежна українська компанія, що надає послуги в сфері аудиту, бізнес консультування, незалежної оцінки, бухгалтерського та управлінського обліку; одна з лідерів на національному ринку, незалежний член міжнародної мережі Baker Tilly International.

SoilCares - компанія, що пропонує продукти та послуги для швидкого, надійного та доступного аналізу ґрунту на місці та збалансування його родючості.

Comments

No comments available

Whoops, looks like something went wrong.