Hristina Опубліковано: 16 червня 2017

Тур Вишиваним Шляхом. Схід. День 11: м. Миргород

Розпочали ми нашу мандрівку з села Вовнянка, де завітали до місцевого фермера Олександра - переселенця, який вирішив відкрити свою сироварню.

Має ферму з прекрасних козочок.

Та не планує зупинятись, оскільки вже розпочав будівництво і погреба, де зберігатиме вино і сир власного виробництва - по-моєму, це чудове поєднання. Після дегустації я не втрималася і придбала собі також. Смак не гірший ніж у французьких сирах, а навіть і кращий, бо тут використовуються лише натуральні продукти без додавання всяких там бактерій.

Далі ми з чудовою миргородською сім'єю поїхали власне до Миргорода. Їхали полями і гаями близько 15 км, було дуже круто. Можливо тому, що в мене був суперзручний велік від veliki.ua, за що їм і дякую )))

Та це далеко не всі активності, які підготували для нас миргородські координатори Лариса і Тетяна. Попереду нас чекала переправа через річку Хорол.

Дуже круто було також познайомитись з легендарною людиною. 77-річною Анастасією Дойніковою, яка мріє підкорити найвищу гору планети. Так, за плечима миргородчанки вже кілька найвищих точок Землі: у свої 70 років (!) Анастасія Дойникова підкорила Ельбрус, а в 75 років — Казбек. Я трошки в шоці була від цієї інформації.

Анастасія Йосипівна почала займатись на пенсії. Тоді, каже, і розпочалося її туристичне життя. А ще жителька Миргорода обожнює кататися на роликах, хоча опанувала це "мистецтво" лише 15 років тому, коли їй було 62 роки. Також бере участь у змаганнях та марафонах. У свої 80 років альпіністка мріє підкорити найвищу точку Землі — гору Еверест, тому задля цього постійно тренується. Щодня Анастасія Йосипівна витрачає годину на спорт: пробігає близько 10 км.

Також я розпитала, як обирає взуття для подорожей: спочатку пробує декілька років їх в Карпатах, а далі йде підкорювати серйозні вершини. Опісля ми разом з пані Анастасією сплавлялись річкою Хорол на байдарках.

Скажу, що завдання не з легких, особливо, якщо у вас велика команда, бо всі махають тими веслами не в попад, але це точно фан))

Після таких активностей організм потребує релаксу, який нам влаштували на Миргородському курорті. Сьогодні Миргородський курорт - це надпотужний лікувально-діагностичний комплекс, який об'єднує понад 300 різновидів процедур. Це сучасне обладнання, це ефективні методики лікування, які дозволяють проводити комплексне оздоровлення всього організму.

Це унікальна природна мінеральна вода «Миргородська», торф’яні грязі та мальовнича природа найбільш екологічно чистого регіону України. До речі, про екологічність, Миргород - найвелосипедніше місто в Україні, якщо рахувати на 1000 осіб населення. І справді, по місту всюди люди на веліках, і місцева влада сама розставляє велопарковки от такі.

Далі в нас була екскурсія по старій частині міста з незрівнянним «Гоголем». Дізнались про давню і багату історію міста. Особливо сподобалась харизма оповідача та справжня схожість із Гоголем. Ми побачили, як виглядав перший герб міста, а також те, як виглядав пам'ятник за 3 дні до відкриття, так-так, на ньому стояв наш екскурсовод.

І ще хочеться зазначити, що Миргород і Єрусалим - єдині міста в світі, які мають однаковий переклад - «місто миру».

Також в місті є свій Миргородський узвіз, де виставлені роботи народних майстрів та митців.

Поки ми прогулювались містом, вже стиг наш смачнющий борщик у ресторані «Козацькі розваги». Інтер'єр шикарний, просторо, велика площа, українська кухня, відзнака від «Ревізора». Що ще потрібно таким невибагливим бродягам, як ми ?)

Не менш вражаючим був візит до Керамічної Гоголівської Школи - унікального навчального закладу не лише для України, а й по всьому колишньому Радянському Союзі. Сюди з'їжджалися навчатись з усіх усюд. Я бачила роботи учнів з Болгарії, Молдови, Азербайджану та інших.

А тепер найцікавіше - в Миргороді ми заховали ще один сертифікат на подорож "День на Вишиваному Шляху"! І знайти його зможете, там-та-да-даммм.... на залізничному вокзалі:)) Тому вперед до мандрів!:) Ось вам невеличка підказочка:

 

*** Тур Вишиваним Шляхом - це дивовижна подорож найкрутішими місцями маршруту "Вишиваний Шлях", яку здійснюють четверо популярних українських  мандрівників протягом 5-28 червня 2017 року. 

Мета заходу – розкрити туристичний потенціал, різноманітність і красу України, символічно об'єднати західні та східні регіони, сприяти розвитку сільських територій, популяризувати активний відпочинок та здоровий спосіб життя. Детальніше про захід тут.

Проект реалізований за підтримки генеральних партнерів:

Baker Tilly - незалежна українська компанія, що надає послуги в сфері аудиту, бізнес консультування, незалежної оцінки, бухгалтерського та управлінського обліку; одна з лідерів на національному ринку, незалежний член міжнародної мережі Baker Tilly International.

SoilCares - компанія, що пропонує продукти та послуги для швидкого, надійного та доступного аналізу ґрунту на місці та збалансування його родючості.

 

Comments

No comments available