Hristina Опубліковано: 20 червня 2017

Тур Вишиваним Шляхом. Схід. День 14: Черкаси

Туристичною родзинкою Черкас по праву можна назвати буддистський храм "Білий лотос", який височіє на Дніпрових пагорбах. Ця будівля – єдиний буддистський храм у Європі! Він є праобразом знаменитого буддистського храму в Лаосі.

В архівних документах знайшли запис про те, що 7 000 років тому на території Черкаського озера - а тоді тут був острів - вже був храм (при підготовці фундаменту був знайдений камінь, на якому зображений Будда в масці воїна). На вході в келії встановлені дві фігури древніх воїнів, привезених до Черкас з Тибету. Щонеділі о 12.00 тут проводять екскурсії. Вартість добровільно примусової пожертви 50 грн., також туристам пропонують купити благовоніє і мішечок з копійками, і це добро потрібно залишати на святих місцях по території храму.

Фотографувати у храмі категорично заборонено. Насправді, храм позиціонує себе як відкритий до всіх і кожного. Проте на ділі такого не було, я почувала себе некомфортно і якось ніби під підозрою: охорона весь час бігала очима по всім відвідувачам. Люди недоброзичливі, м’яко кажучи. Атмосфера, на мій скромний погляд, - як в Північній Кореї, і я себе почувала, як на ворожій території. Також там все виглядало якось фабульно, і ніби для туристів, але чому ж тоді не можна фотографувати ?

Одним словом, я там розборок вирішила не влаштовувати (як там кажуть, в чужий монастир зі своїм уставом не ходи), але мені там не сподобалось однозначно. Цікава хіба архітектура своєю незвичайністю - це все.

Далі трохи Прогулялись Черкасами. Я так і не можу нарадуватись своїй плахті)

Далі нас чекала зустріч з місцевою молоддю. Розповіли про проект, поговорили про подорожі і погнали на справжню чайну церемонію.

Елегантно пити чай весь світ навчила Піднебесна, тобто Китай. Саме в цій країні зародився звичай проведення чайних церемоній. Тут до чаю особливе ставлення — це не просто національний напій, а «вогник життя» і «наймудріша з рослин». Китайська церемонія чаювання — це більше, ніж звичай, це інша грань буття, усвідомивши яку можна зробити своє життя повнішім і цікавішим.

Основна мета китайської церемонії чаювання — розкрити аромат і смак чаю, тому поспіх тут небажаний. Тому за цим ділом ми провели близько 3х годин.

І скажу, що отримали шалене задоволення від цього. Ніколи не думала, що чаювання може бути таким захоплюючим! Це заслуга нашого чайного майстра, звичайно. Кажуть, що більше 4-х людей - це вже некомфортно на такій церемонії. Вартість - 500 грн, але ви не пожалкуєте!

Зустрічати захід сонця вирішили на даху будівлі з виглядом на Дніпро, і це було чудово. Дякуємо місту ЧЕ, ми погнали далі )

 

*** Тур Вишиваним Шляхом - це дивовижна подорож найкрутішими місцями маршруту "Вишиваний Шлях", яку здійснюють четверо популярних українських  мандрівників протягом 5-28 червня 2017 року. 

Мета заходу – розкрити туристичний потенціал, різноманітність і красу України, символічно об'єднати західні та східні регіони, сприяти розвитку сільських територій, популяризувати активний відпочинок та здоровий спосіб життя. Детальніше про захід тут.

Проект реалізований за підтримки генеральних партнерів:

Baker Tilly - незалежна українська компанія, що надає послуги в сфері аудиту, бізнес консультування, незалежної оцінки, бухгалтерського та управлінського обліку; одна з лідерів на національному ринку, незалежний член міжнародної мережі Baker Tilly International.

SoilCares - компанія, що пропонує продукти та послуги для швидкого, надійного та доступного аналізу ґрунту на місці та збалансування його родючості.

 

Comments

No comments available

Whoops, looks like something went wrong.