Hristina Опубліковано: 23 червня 2017

Тур Вишиваним Шляхом. Схід. День 18: Буки - Канів

Вісімнадцятий день розпочали з короткого екскурсу в історію Буків.

Отже, Буки - це селище міського типу в Черкаській області. Істориками зафіксоване воно ще у 1515 році! Після того, як в Буках у XVI столітті звели замок, цей край стали називати «Буцьким ґрунтом». Тисячі років води місцевої річки Гірський Тікич точили граніти протерозойської ери, доки не утворили мальовничий каньйон із крутими схилами, яким близько 2 мільярдів років. Як не динозаврів, то мамонтів вони точно бачили.

Селище зовсім невелике. Його населення становить близько 2300 осіб. Проте є принади, що останнім часом приваблюють сюди дедалі більше допитливих відвідувачів, роблячи Буки помітним туристичним маршрутом на карті України.

На початку каньйону розташовувався старий млин ХІХ століття. Сьогодні можна тільки уявляти, як він працював багато років тому, оскільки нині на його місці - руїни. Відомий Буцький каньйон і водоспадом Вир. Ти маєш побачити це на власні очі! Краса навколишньої місцевості вражає. Свіже повітря, мальовнича і прекрасна природа плюс такі цікаві геологічні утворення.

Ще декілька років тому ніхто не знав про Буки. Проте сьогодні на крутих схилах каньйону можна зустріти багато туристів, сюди також приїжджають екскурсійні автобуси. Якщо ви бажаєте кілька днів насолодитися та відкрити для себе Буки, то можна зупинитися тут у наметах. Природа наче подумала про туристів. Майже біля самої річки в кінці каньйону (протилежному до млину) - ідеальне місце, щоб розбити наметове містечко. Головне лише - не забудьте за собою прибрати.

Далі за течією по річці є багато місць для пікніка й відпочинку. У гірській річці можна купатися, чим я із радістю скористалась. Водичка свіжа і нехолодна. Якщо стрибатимете, то переконайтесь, наскільки глибоке дно, тут потрібно бути обережним. Буки - чудове місце для сімейного відпочинку на свіжому повітрі. Гострі й високі скелі нависають над водою, створюючи унікальний і зовсім не характерний для центральної України ландшафт, що нагадує пейзажі фіордів чи панорами карпатських гір. До речі, багато скель мають імена місцевих жителів, і є так званий Родіоновий пляж.

На честь місцевого скрипаля, який за легендою втопився слідом за своєю коханою царівною-вужівною, і лише скрипка залишилась на скелі. По течії Тікича за автомобільним мостом є ще одна відома цікавинка селища Буки - перша сільська гідроелектростанція. Звели її тут іще 1929 року за планом ГОЕРЛО. Зараз вона вже давно не діюча. Лише стіни нагадують про величну конструкцію.

Також в Буках проходить всеукраїнський чемпіонат зі скелелазіння, і тут знімають безліч фільмів, реклам та передач, бо і справді тут дуже красиво.

Також ми завітали до місцевої народної майстрині Анжели і якраз застали її за роботою. Гарно ж ))

Далі нас чекала 5-годинна мандрівка до Канева. Там ми побачили декілька муралів.

І відправились ночувати у будиночку на вуликах. По правді, мені дуже страшно, я жодного разу такого не пробувала. Сподіваюсь, нас тут не покусають брати наші бджоли.

 

*** Тур Вишиваним Шляхом - це дивовижна подорож найкрутішими місцями маршруту "Вишиваний Шлях", яку здійснюють четверо популярних українських  мандрівників протягом 5-28 червня 2017 року. 

Мета заходу – розкрити туристичний потенціал, різноманітність і красу України, символічно об'єднати західні та східні регіони, сприяти розвитку сільських територій, популяризувати активний відпочинок та здоровий спосіб життя. Детальніше про захід тут.

Проект реалізований за підтримки генеральних партнерів:

Baker Tilly - незалежна українська компанія, що надає послуги в сфері аудиту, бізнес консультування, незалежної оцінки, бухгалтерського та управлінського обліку; одна з лідерів на національному ринку, незалежний член міжнародної мережі Baker Tilly International.

SoilCares - компанія, що пропонує продукти та послуги для швидкого, надійного та доступного аналізу ґрунту на місці та збалансування його родючості.

Comments

No comments available

Whoops, looks like something went wrong.