Hristina Опубліковано: 03 липня 2017

Тур Вишиваним Шляхом. Схід. День 22: м. Переяслав-Хмельницький

Наш передостанній день ми зустріли у новому для мене місті - Переяславі-Хмельницькому.

Неподалік села Стовп’яги, обабіч траси «Бориспіль-Дніпропетровськ», збережена найбільш відома курганна група «Три брати», яка датується епохою бронзи – 3-2 тисячоліття до н.е. Саме ці кургани згадував Т. Шевченко у своїх «Археологічних нотатках» та повісті «Близнецы», тому місцеві активісти  встановили тут пам’ятну табличку, оскільки хочуть звернути увагу на унікальну пам'ятку та зберегти її від руйнування, бо дана місцевість розорюється.

Також тут знаходяться кількасот-літні рештки кремезного дуба, і планується встановлення лавочок, щоб кожен бажаючий міг посидіти та відчути, що відчував Шевченко, коли тут творив. Далі ми відвідали ще одне цікаве деревце, а саме березу-тризуб.

Береза-тризуб «Україна» знаходиться в селі Дем’янці, своєю формою нагадує Державний символ України - Тризуб. Як туристичний об’єкт дерево відкрите для відвідування лише з весни цього року, а до цього часу там росли чагарники і знаходилось різне сміття. Та місцеві активісти вирішили взяти ініціативу в свої руки та навести тут лад.

Далі наш Вишиваний Шлях завів нас до пам’ятного знаку Тарасові «Трясилу». Велике селянсько-козацьке повстання 1630 року, центром якого був Переяслав, під проводом Тараса Федоровича (Трясила) завершилося перемогою над польською шляхтою. Дехто вважає, що саме ця подія поклала початок національно-визвольному руху на Україні, але по праву можна стверджувати, що даний бій являється першою перемогою українців над поляками і що він увійшов до історії як тріумф козацької тактики та стратегії. Не забув подію і Т. Шевченко у своїй творчості.

Далі ми прийшли на закупи до фабрики художніх виробів. Знаходиться вона в цікавому будинку 1901 року, який певний час був місцевою синагогою. Особливою відмінністю фабрики є те, що тут і по цей час на одному із цехів працюють на автентичних старих ткацьких верстатах, зберігаючи традиції та культуру України.

Подивитися на роботу майстрів можна безкоштовно. Також є можливість купити продукцію вишитих виробів за цінами виробника не відходячи з фабрики. Що я і зробила, придбала вишиванку для свого батька, в якого скоро день народження.

Після прогулянки, ми пішли заселятись у готель "Пектораль", окрім того, що готель знаходиться в самому центрі, мені ще сподобалось, що ліжко близько до землі, я таке люблю))

Далі нас чекала майже зруйнована Воскресенська церква, збудована у 1855 році коштом дійсного статського радника Михайла Каневського. До цього часу церков такої унікальної архітектури збереглося лише три в Європі (за даними Тетяни Палатної).

Хлопці вирішили залізти нагору! І в них це вийшло, але не повторюйте, це небезпечно для життя.

Наш невгамовний координатор вирішив показати нам весь район, тому ми відправились у давньоруський форт-поселення «Сковорода» XI ст. у селі Віненці. Городище «Сковорода» історики вважають рештками феодальних поселень, які належали середньовічним землевласникам. Це був своєрідний центр феодальних володінь.

Що зразу не сподобалось - це неправильний переклад: всюди, де мало б писати «Руський» написано «Російський», це є велика різниця.Тому ми там трохи повиправляли, що могли.

Думаєте, природні тунелі є лише на Рівненщині? А от і дзуськи! Ось природний тунель бажання. Це один з головних природних див Київської області, який завдяки своєму привабливому вигляду безперечно являється туристичною родзинкою Переяславщини. Його довжина сягає понад 980 м, і кожен, хто в ньому побуває, неодмінно має загадати собі одне чарівне бажання. Деякі туристи подейкують, що мрії дійсно здійснюються, і тому вони готові приїхати сюди ще не один раз.

Після тунелю попрямували до оглядового майданчика в с. Циблі. З цього унікального місця видно не менш унікальну церкву старого затопленого села Циблі, козацький хрест, Трахтемирівський півострів, місця де писав свої головні твори Тарас Шевченко, та багато-багато іншого.

Також тут збираються любителі кайт-серфінгу, деяких з них ми зустріли, виглядає це дійство дуже круто.

Також тут проходять давні Змієві вали – легендарна пам’ятка світового значення, яка має право стояти в одному списку з такими легендами, як гора Арарат чи місто Троя. Змієві вали в районі с. Мала Каратуль місцеві вчені-археологи відносять до раннього залізного віку (середина I тис. до н.е.).

І на завершення ми попливли на вітрильній яхті, прямо до затопленого села В‘юнищі, де Т. Шевченко малював та писав деякі з головних своїх творів - «І мертвим, і живим…», «Холодний яр», «Давидові псалми», «Маленькій Мар'яні», «Минають дні, минають ночі», «Три літа».

Вартість години на яхті коштує не так вже і багато: від 300 грн до 800 грн за годину за всю яхту. Мені дуже сподобалось, тому на наступний день я вирішила ще трохи покататись ))

Ось контакти: Горбаченко Григорій Володимирович, 097 811 10 27 – капітан яхти.

 

*** Тур Вишиваним Шляхом - це дивовижна подорож найкрутішими місцями маршруту "Вишиваний Шлях", яку здійснюють четверо популярних українських  мандрівників протягом 5-28 червня 2017 року. 

Мета заходу – розкрити туристичний потенціал, різноманітність і красу України, символічно об'єднати західні та східні регіони, сприяти розвитку сільських територій, популяризувати активний відпочинок та здоровий спосіб життя. Детальніше про захід тут.

Проект реалізований за підтримки генеральних партнерів:

Baker Tilly - незалежна українська компанія, що надає послуги в сфері аудиту, бізнес консультування, незалежної оцінки, бухгалтерського та управлінського обліку; одна з лідерів на національному ринку, незалежний член міжнародної мережі Baker Tilly International.

SoilCares - компанія, що пропонує продукти та послуги для швидкого, надійного та доступного аналізу ґрунту на місці та збалансування його родючості.

 

 

Comments

No comments available