Hristina Опубліковано: 14 червня 2017

Тур Вишиваним Шляхом. Схід. День 9: м. Полтава

Цей день ми повністю провели у Полтаві. І знаєте, жодного разу не пошкодували. Полтава - гарне місто, хоч і не дуже велике. Місцеві чомусь скромнічають, кажучи, що воно геть провінційне. Мені так не здалось, а особливо після того, як ми відвідали ряд пам'яток у місті.

Розпочали ми день із прес-конференції у приміщенні прес-центру полтавської ОДА. За участі місцевих ЗМІ, відділу з питань туризму та курортів, громадських організацій та всіх зацікавлених.

Далі ми вирушили на поле легендарної Полтавської битви, де відвідали музей, названий на її честь. Музей дуже сподобався, особливо вразила діорама. Таке відчуття, ніби поринаєш у ті часи, на те кроваве поле, і це страшно.

Музей має низку оригінальних експонатів, щороку тисячі шведів приїжджають сюди на екскурсію, щоб відвідати могилу своїх пращурів.

Опісля музею ми поїхали в не менш інтригуюче місце - язичницьке капище! Раніше тут наші предки проводили таємничі обряди, і це було місцем сили. І знаєте, якась містика все ж таки там в повітрі витає.

А ще звідти відкривається неймовірний краєвид. Нам від того щастя захотілось там присісти і поспівати пісень, що ми і зробили.

Набравшись сил від предків, ми поїхали в краєзнавчий музей. Ще до входу мене вразив фасад будівлі. Дуже оригінальний, всередині розпис в українському стилі, в основі якого лежить квітка, що росте з горщика, який символізує розквіт життя.

На музей собі плануйте мінімум 2-3 години, бо він дуже великий. Близько 300 000 експонатів, 3 поверхи та 40 кімнат! Або краще концентруватися на чомусь одному. Будівля настільки гарна, що раніше тут проводили весілля, до речі.

Обідали ми в ресторані української кухні "Криниця". Тут, напевне, був найсмачніший борщ за весь останній час. Одним словом, рекомендуємо.

Набравшись сили, ми погнали підкорювати полтавські хвилі на вейкборді на станції «Wake and Fun».

Чесно кажучи, я ще такого не пробувала раніше, тому боялась і переживала. Але як тільки потрапила до рук інструктора, все стало ясно. Щоб стало ясно і вам, зупинюсь на цьому. Для того, щоб кататись на вейкборді на воді, для початку потрібно на суші потренуватися вставати та правильно тримати так званий «фал» (патик, прив'язаний до тросу). Потім опускаєтесь у воду і вчитесь плавати з вейкбордом - це нескладно. І далі вас починає тягнути… і йуххууу ви підкорювач хвиль!

Найважче - це встати на дошку і зловити рівновагу, все інше - просто кайф і шалений заряд адреналіну. 5-хв такого задоволення коштує 50 грн. Я дуже раджу спробувати: я після того ще декілька годин не могла перестати посміхатися.

Опісля ми поїхали в «Глухомань» - це готельно-рестораний комплекс, де є іподром, а по травичці, уявіть, блукають кролики, косулі, лебеді! Такий собі міні контактний зоопарк ))

Вечеря нас чекала в грузинському стилі в ресторані «Справедливый Djigit». Я обожнюю грузинську кухню, тому для мене це було справжнє свято живота, хачапурі по-аджарські було ням-ням, яке смачнюче!)) Дуже дякуємо власнику Giorgi Сhavchanidze за те, що всі мають змогу покуштувати неймовірно смачну грузинську кухню в Полтаві!

Смачно поївши, поїхали ночувати і готуватись до поїздки у с. Великі Сорочинці.

 

*** Тур Вишиваним Шляхом - це дивовижна подорож найкрутішими місцями маршруту "Вишиваний Шлях", яку здійснюють четверо популярних українських  мандрівників протягом 5-28 червня 2017 року. 

Мета заходу – розкрити туристичний потенціал, різноманітність і красу України, символічно об'єднати західні та східні регіони, сприяти розвитку сільських територій, популяризувати активний відпочинок та здоровий спосіб життя. Детальніше про захід тут.

Проект реалізований за підтримки генеральних партнерів:

Baker Tilly - незалежна українська компанія, що надає послуги в сфері аудиту, бізнес консультування, незалежної оцінки, бухгалтерського та управлінського обліку; одна з лідерів на національному ринку, незалежний член міжнародної мережі Baker Tilly International.

SoilCares - компанія, що пропонує продукти та послуги для швидкого, надійного та доступного аналізу ґрунту на місці та збалансування його родючості.

Comments

No comments available