Грандіозний Всеукраїнський велопробіг маршрутом "Вишиваний Шлях"

10 червня 2016 09:00
Тривалість: 11.06.2016 - 28.06.2016 (18 днів)

Офіційне відкриття туристичного маршруту «Вишиваний Шлях» відзналось грандіозним всеукраїнським велопробігом. Велопробіг маршрутом «Вишиваний Шлях» стартував 11 червня в Ужгороді та 13 червня у Харкові і завершився 28 червня у Києві, коли обидві групи велосипедистів символічно об’єднали Захід і Схід України. Переглянути промо відео

Наймасштабніша велопригода цього літа стартувала 11 червня в Ужгороді і 13 червня у Харкові.  Більше 60 велосипедистів розпочало свою неймовірну мандрівку Україною у напрямку столиці. Серед них були представники майже всіх регіонів України різного віку, а також сусіди з-за кордону – 2 білоруси і 1 громадянка Польщі! Протягом 18 днів учасники заходу відкривали для себе незвідану Україну, проїжджали повз безліч цікавих пам’яток та гарних місць. Наприклад, західна група відвідала замок кохання «Сент-Міклош» у с. Чинадієво, Мукачівський замок, насолодилася природною красою Воловця та Сколе, побачила замки на Львівщині,  Почаївську лавру, Острозьку Академію, Радомишльський замок тощо. А східна група відвідала протягом мандрівки національний природний парк «Слобожанський» на Харківщині, музей гончарства в Опішні Полтавської області, краєзнавчий музей у Полтаві, цікавинки Переяслава-Хмельницького, Канева та інших міст. Група, що стартувала з Ужгорода, подолала 1 200 км, а харківська група -  985 км.

Учасниками "Вишиваного шляху" стали харків'яни, львів'яни, рівняни, житомиряни, миколаївці, івано-франківці, кияни, жителі Дрогобича та Чернівців, а також двоє білорусів – Ірина та Геннадій Гібашови і одна полячка Наталя. «Нас дуже привітно зустрічали, посміхалися, підтримували місцеві жителі під час подорожі. Я відвідав чимало місць, але хочу запевнити, що країни, прекраснішої за Україну, не бачив», - ділиться враженнями Геннадій Гібашов. А полячку Наталю найбільше вразили українські … ями :)

Організатори передбачили такий формат участі, аби можна було долучатися на будь-якому проміжку Шляху. «Не обов’язково було їхати саме із Ужгорода або Харкова, учасники долучалися у різних населених пунктах на маршруті. Дехто проїхав декілька годин (приєднавшись уже під Києвом), дехто – долучився на уікенд, а є і такі, хто мандрував від початку до кінця – усі 18 днів», - розповідає Катерина Ганус, координатор проекту. Одним з таких учасників є 66-річний пенсіонер, киянин львівського походження Євген Ашихмін. Уперше свій ровер він осідлав 13 вересня 2014 року. За останніх майже два роки, захопившись, чоловік проїхав більше 8 тис. км. У складі однієї з груп "Вишиваного шляху" він із самого початку маршруту.

Організаторів тішила різноманітність учасників. Як вікова, так і регіональна. У проекті брали участь люди від 20-ти до 70-ти. Найстаршому учаснику велопробігу, який доїхав до фінішу - 69 років, а наймолодшому – 13! Це і офісні менеджери, і приватні підприємці, і пенсіонери. Дехто навіть  спеціально брав для цієї подорожі відпустку.

За словами координатора східної колони Юрка Товстолужського, «дуже складним видався початок подорожі, адже тоді сильно дощило, важко було пробиратися через багнюку. Але нічого, ми впоралися». А для очільника західного напрямку Романа Саворони основною складністю під час подорожі навпаки була спека.

Про найяскравіші моменти мандрівки розповідає Роман Саворона: «Історичними пам'ятками найбільше сподобався Дрогобич. Вразив своєю масштабністю новий храм в Почаївській Лаврі, а також замок у Підгірцях. А в костелі на Трійцю отець Тарас висвятив нас, і місцеві в нашу честь заспівали молитву. Відчуття неймовірні, аж мурашки по шкірі. Дуже надихають такі теплі прийоми». 

Фінішували 2 групи одночасно 28 червня у Києві. Східна група (Харків - Київ) приїхала зі сторони Обухова, а Західна (Ужгород – Київ) – зі сторони Макарова. На Майдані Незалежності відбувся офіційний фінішний захід: учасники велопробігу поділилися своїми враженнями про неймовірну подорож. А тим, хто проїхав маршрут повністю, організатори вручили сертифікати та подарунки від партнерів.

Пропонуємо переглянути відео про те, як це було або ж прочитати розгорнутий звіт :)

Детальніше про офіційний фініш велопригоди та приурочену цьому прес-конференцію тут

Слідкуйте за новинами проекту в соцмережах ГО «Вишиваний Шлях»:

VK: https://vk.com/ornament_way

FB: https://www.facebook.com/VyshyvaniyShlyakh  


Довідково: «Вишиваним Шляхом» - найдовший туристичний маршрут в Україні довжиною 2 225 км, який проходить через 11 областей із заходу на схід, від Ужгорода до Слов'янська. - See more at: http://ornamentway.com/events/tur-marshrutom-vishivaniy-shlyakh#sthash.tQetSfIN.dpuf

Туристичний маршрут Вишиваний Шлях, що пролягає через 11 областей України